Εύκολο πέρασμα από την έδρα της Κίελ με «εξάρα» για την Μπάγερν

©imago

Δημήτρης Χούπης 21:27 - 14.09.2024 / Ανανεώθηκε: 21:27 - 14.09.2024

Η Μπάγερν είχε εύκολο έργο απέναντι στη Χόλσταϊν Κίελ την οποία νίκησε με 6-1 για την 3η αγωνιστική της Bundesliga.

Η Μπάγερν ήταν... φωτιά απέναντι στη Χόλσταϊν Κίελ την οποία νίκησαν με 6-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Από το πρώτο κιόλας λεπτά οι Βαυαροί δεν άφησα περιθώρια στους αντιπάλους τους, αφού άνοιξαν το σκορ με τον Μουσιάλα και έξι λεπτά μετά ο Κέιν έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους. Στο 13' ο Ρέμπεργκ έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του για 3-0 και πριν το ημίχρονο ο Κέιν με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα πέτυχε το 4-0.

Το δεύτερο μέρος ήταν ίδια υπόθεση με τους παίκτες του Κομπανί να κάνουν ό,τι θέλουν στο γήπεδο. Στο 65' ο Ολίσε πέτυχε και πέμπτο γκολ για την Μπάγερν, αλλά ο Γκίγκοβιτς στο 82' έβαλε το γκολ της τιμής για την Κίελ. Ο Κέιν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τα έντεκα βήματα διαμόρφωσε το τελικό 6-1.