Ιβάν Κόστιτς

© Glomex

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 21:59 - 17.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:12 - 14.08.2024

Ο τραυματισμός του Ιβάν Κόστιτς και τα... ουρλιαχτά βρέθηκαν στο επίκεντρο της αναμέτρησης ανάμεσα σε Λαμία και Βόλο.

Οι Αργεντίνοι «καθάρισαν» για τον Βόλο μέσα στη Λαμία! Με γκολ των Γκαρσία (56') και Κόμπα (80') οι Θεσσαλοί επικράτησαν της ομάδας του Λεωνίδα Βόκολου με 2-1 στο «Αθανάσιος Διάκος» για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Superleague.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως θέαμα και ουσία, ενώ στην επανάληψη οι δύο ομάδες πήραν... μπρος. Ένα από τα στιγμιότυπα που βρέθηκαν στο επίκεντρο πέρα από τα γκολ, ήταν τα... ουρλιαχτά του Ιβάν Κόστιτς.

Συγκεκριμένα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κι έπειτα από ένα γέμισμα των γηπεδούχων, ο τερματοφύλακας του Βόλου έπεσε πάνω στον Κυριάκο Παπαδόπουλο την ώρα της εξόδου, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί στα πλευρά.

Όπως αποδείχτηκε, ο πόνος ήταν κάτι παραπάνω από... αφόρητος, με τον ίδιο να μην αντέχει.