«Χρυσή» αλλαγή ο Κούτσιας: Μπήκε και χάρισε στους Σικάγο Φάιρ τη νίκη (vid)

Γιώργος Κούτσιας

PrtScr

Κώστας Τόπας 08:40 - 15.09.2024 / Ανανεώθηκε: 08:40 - 15.09.2024

Ο Γιώργος Κούτσιας μπήκε ως αλλαγή στον αγώνα των Σικάγο Φάιρ με την Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς, βρήκε δίχτυα με υπέροχη κεφαλιά και χάρισε στην ομάδα του το τρίποντο.

Οι Σικάγο Φάιρ κατέκτησε τους τους τρεις βαθμούς στην έδρα της, καθώς επικράτησε με 2-1 εναντίον των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Γιώργο Κούτσια.

Αρχικά, ο Τομ Μπάρλοου σημείωσε το πρώτο του γκολ στη σεζόν και συγκεκριμένα στο 31ο λεπτό και έγινε ο έκτος παίκτης του MLS αυτή τη σεζόν που σκόραρε το πρώτο του γκολ εναντίον της πρώην ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 47ο λεπτό με γκολ του Ντένις Τζενγκάαρ.

«Μαγικός» Μέσι: Επέστρεψε στη δράση μετά από τρεις μήνες και «καθάρισε» για την Ίντερ Μαϊάμι με δύο γκολ (vids)
REST OF THE WORLD

08:25 - 15.09.2024

Ο Λιονέλ Μέσι επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και κατάφερε να πετύχει δύο πανέμορφα γκολ, βοηθώντας την Ίντερ Μαϊάμι να πάρει τη νίκη με 2-1 επί της Φιλαδέλφεια Γιούνιον.

Στο 75ο λεπτό ωστόσο έφτασε η στιγμή του Γιώργου Κούτσια. Ο 20χρονος είχε περάσει ως αλλαγή στο 71' και τέσσερα λεπτά αργότερα κατάφερε να βρει δίχτυα με υπέροχη κεφαλιά. Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του στην κανονική σεζόν του MLS και το τέταρτο του σε πέντε αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις το 2024.

Με τη νίκη, αυτή η ομάδα του πρώην μεσοεπιθετικού του ΠΑΟΚ έφτασε τους 29 βαθμούς και την 13η θέση στην κατάταξη.

Επιπλέον, ο Κούτσιας σημείωσε το δεύτερο νικητήριο γκολ της καριέρας του απέναντι στους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλ. Η πρώτη του φορά ήταν στις 30 Σεπτεμβρίου 2023 στην έδρα της αντιπάλου.