Ο Κριστιάνο «έφαγε» ντρίμπλα από τερματοφύλακα αλλά πήρε την εκδίκησή του… (vids)

Κριστιάνο Ρονάλντο

Κριστιάνο Ρονάλντο/PrtScr

Κώστας Τόπας 09:47 - 05.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:22 - 14.08.2024

Συνήθως βλέπουμε τον Κριστιάνο Ρονάλντο να ντριμπλάρει αντιπάλους, αλλά αυτή τη φορά ήταν ο Πορτογάλους ο οποίος «έφαγε» ντρίμπλα και μάλιστα από τερματοφύλακα.

Στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης της Αλ Αντάλ με την Αλ Νασρ, o τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Μιγιάτοβιτς «ψάρεψε» τον Κριστιάνο Ρονάλντο, όταν του ήρθε η μπάλα. Αφού πρώτα έκανε μια ωραία προσποίηση στον Πορτογάλο σταρ της Αλ Νασρ στη συνέχεια απομάκρυνε τον κίνδυνο για την ομάδα του.

Από την πλευρά του, ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν μπόρεσε να κλέψει την μπάλα και τα έβαλε με τον εαυτό του. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο 38χρονος μεσοεπιθετικός πήρε άτυπη εκδίκηση ευστοχώντας σε πέναλτι και έφτασε τα 10 γκολ με τη φανέλα της Αλ Νασρ σε εννέα αγώνες, πανηγυρίζοντας έξαλλα με τον γνωστό του τρόπο. Στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε για δεύτερη φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, συμβάλοντας τα μέγιστα ώστε η ομάδα να κατακτήσει τη νίκη με το εμφατικό 5-0.