Μυθικό comeback από την Ελπίδων: Έκανε το 0-2, 2-2 σε ένα λεπτό με Κωστούλα και Μπακούλα (vid)

Δημήτρης Χούπης 20:02 - 15.10.2024 / Ανανεώθηκε: 20:36 - 15.10.2024

Η Εθνική Ελπίδων έκανε ένα τρομερό comeback απέναντι στην Κροατία, αφού έκανε το 0-2, 2-2 μέσα σε ένα λεπτό χάρη στα γκολ των Κωστούλα και Μπακούλα.

Η Εθνική Ελπίδων έβγαλε αντίδραση απέναντι στην Κροατία και έκανε ένα τρομερό comeback πριν από το ημίχρονο.

Συγκεκριμένα η «γαλανόλευκη» βρισκόταν πίσω στο σκορ με τους Κατσαβέντα και Μπέλιο να πετυχαίνουν τα γκολ για την Κροατία. Ωστόσο μέσα σε ένα λεπτό οι παίκτες του Γιάννη Ταουσιάνη βρήκαν δύο γκολ και έκαναν το 2-2 πριν από τη λήξη του ημιχρόνου.

Πιο αναλυτικά, στο 45+3' ο Κωστούλας μετά από σέντρα του Κουρφαλίδη πήρε μια κοντινή κεφαλιά και μείωσε σε 2-1. Ένα λεπτό μετά ο Κουρφαλίδης έβγαλε νέα ασίστ και ο Μπακούλας με ωραίο πλασέ ισοφάρισε για την Ελλάδα.