Απίθανα πράγματα στο Κύπελλο Ελλάδας: Η Κηφισιά νίκησε 14-0, στο ημίχρονο ήταν 8-0!

Κηφισιά (Φώτο Αρχείου)

Κηφισιά/©Intime

Τζιοβάνι Ζάκαρη • 18:28 - 07.09.2024 / Ανανεώθηκε: 18:36 - 07.09.2024

Σαν... πυρηνική βόμβα διέλυσε η Κηφισιά τον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας, αφού, στη μεταξύ τους αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδας Betsson, η ομάδα του Σεμπάστιαν Λέτο επικράτησε με 14-0. Την ίδια ώρα, η ΑΕΛ πήρε τη νίκη κόντρα στη Θύελλα Κατσικάς με 0-3.

Η Κηφισιά έκανε... πάρτι δίχως τελειωμό κόντρα στον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας, του οποίου επικράτησε με σκορ 14-0. στο ματς για τον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου το σκορ ήταν 8-0 (!), ενώ πριν καν περάσουν 15 λεπτά ο σύλλογος των βορείων προαστίων επικρατούσαν με «τεσσάρα».

Εκείνος που έδωσε το σύνθημα για το «πάρτι» ήταν ο Μάναλης, ο οποίος με γκολ στο 2ο λεπτό, στο 6ο, στο 13ο και στο 15ο, είχε διαμορφώσει ήδη το 4-0. Ακολούθησε, ο Μαζουλουξής στο 17', ο Μίλερ με δύο γκολ (27',32') και ο Ρότσα στο 42' έφεραν το 8-0 του πρώτου 45λεπτου. Το παζλ ολοκλήρωσαν στο β' ημίχρονο οι Παντελίδης(47', 58'), Σόουζα (51'), Μίλερ (53'), Ζόνιος (57') και Κυριόπουλος (68') που πέτυχαν τα υπόλοιπα γκολ για το 14-0.

Την ίδια ώρα, η ΑΕΛ έκανε περίπατο κόντρα στη Θύελλα Κατσικάς, επικρατώντας με 3-0. Το 0-1 πέτυχε ο Τριμμάτης στο 7', ο Φίλιος στο 16' με αυτογκόλ σκόραρε για το 0-2 και το 0-3 διαμόρφωσε ο Πασάς στο 59'. Δοκάρι για τους Βυσσινί είχε ο Κώστας Παπαγεωργίου στο 68'.