Τρομερός Κυριακόπουλος με γκολ και ασίστ σε έξι λεπτά στον αγώνα της Μόντσα με την Μπρέσια για το Κύπελλο (vids)

Δημήτρης Χούπης 20:05 - 26.09.2024 / Ανανεώθηκε: 20:05 - 26.09.2024

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος στο παιχνίδια κυπέλλου Ιταλίας της Μόντσα με την Μπρέσια σκόραρε το πρώτο γκολ και έδωσε την ασίστ στο δεύτερο.

Σε φοβερή φόρμα είναι ο Γιώργος Κυριακόπουλος,

Ο Έλληνας μπακ στο παιχνίδι της Μόντσα με την Μπρέσια για το Κύπελλο Ιταλίας σκόραρε το πρώτο γκολ της ομάδας του και έδωσε την ασίστ στο δεύτερο. Μάλιστα αυτό το έκανε μέσα σε έξι λεπτά, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στη Μόντσα.

Συγκεκριμένα, στο 5' μετά από σέντρα ο Κυριακόπουλος έκανε ένα διαγώνιο σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Έξι λεπτά μετά ο ίδιος έβγαλε μια σέντρα και ο Πεσίνα με κεφαλιά πέτυχε το 2-0 για τη Μόντσα.

Ο 28χρονος έχει ήδη μία ασίστ σε παιχνίδι της Serie A και με αυτή έφτασε τις δύο. Την ίδια ώρα ο Έλληνας μπακ έχει συνολικά πέντε ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις.