Ο Τσούμπερ με κεφαλιά έκανε το 3-0 για την ΑΕΚ - Ένα λεπτό μετά μείωσε ο Σίντκλεϊ για τη Λαμία (vids)

Δημήτρης Χούπης 20:47 - 24.02.2024 / Ανανεώθηκε: 00:08 - 14.08.2024

Ο Στίβεν Τσούμπερ με κεφαλιά έκανε το 3-0 για την ΑΕΚ, αλλά ένα λεπτό μετά ο Σίντκλεϊ με ωραίο σουτ μείωσε για τη Λαμία.

Η ΑΕΚ βρήκε και τρίτο γκολ στη Λαμία. Στο 63ο λεπτό ο Νορντίν Άμραμπατ εκτέλεσε ένα φάουλ, βρήκε τον Τσούμπερ και αυτός με κεφαλιά έκανε το 3-0 για την Ένωση. Αυτή μάλιστα ήταν η δεύτερη ασίστ του Μαροκινού στον αγώνα με τους Φθιωτούς.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι στην αμέσως επόμενη φάση μείωσαν σε 1-3. Ο Σίντκλεϊ πήρε την μπάλα από τα αριστερά μπήκε στην περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στον «ουρανό της εστίας του Στάνκοβιτς. Η φάση μάλιστα ελέγχθηκε από το VAR για πιθανό οφσάιντ, αλλά τελικά το τέρμα μέτρησε κανονικά.