H Λαμία τελείωσε το ματς με έναν στόπερ κάτω από τα δοκάρια

©intime

Δημήτρης Χούπης 17:49 - 26.09.2024

Η Λαμία ολοκλήρωσε το παιχνίδι με την Κηφισιά παίζοντας με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ρατόν, με αποτέλεσμα ο στόπερ Αντράντε να παίξει στη θέση του.

Η Λαμία έπεσε... θύμα έκπληξης αφού αποκλείστηκε από την Κηφισιά χάνοντας με 0-1 και έμεινε εκτός της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Η ομάδα της Φθιώτιδας έμεινε πίσω στο σκορ στο 80' χάρη στο γκολ του Μάναλη και δέκα λεπτά μετά έμεινε και με παίκτη λιγότερο. Ο λόγος ήταν η αποβολή του τερματοφύλακα, Αλβάρο Ρατόν. Επειδή η Λαμία είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές της, δεν μπορούσε να αντικαταστήσει με άλλον γκολκίπερ, κάτι που είχε αποτέλεσμα να παίξει κάτω από τα δοκάρια ένας κεντρικός αμυντικός.

Ο Λεό Αντράντε κάπως έτσι ήταν ο... τυχερός που για περίπου επτά λεπτά έπαιξε τερματοφύλακας, πιάνοντας μάλιστα και μια εκτέλεση φάουλ.