Τα highlights από τη νίκη της Λαμίας επί του ΠΑΣ Γιάννινα (vid)

©intime

Sportal newsroom 23:11 - 20.10.2023 / Ανανεώθηκε: 12:35 - 14.08.2024

Η Λαμία επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 για την όγδοη αγωνιστική της Stoiximan Super League. Δείτε τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού.

Η Λαμία πήρε σημαντική νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 στο «Αθανάσιος Διάκος» για την όγδοη αγωνιστική της Stoiximan Super League. Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Φθιώτιδας μπήκε στην εξάδα έχοντας δώδεκα βαθμούς, ενώ από την άλλη ο ΠΑΣ είναι χαμηλά στη βαθμολογία, έχοντας πέντε μόλις πόντους.

Το σκορ λοιπόν για τη Λαμία το άνοιξε ο Μαρτίνεθ στο έβδομο μόλις λεπτό. Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου εκτέλεσε ένα κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Ισπανό και αυτός με ένα δυνατό σκαστό σουτ έκανε το 1-0. Δέκα λεπτά μετά ο ΠΑΣ ισοφάρισε. Πάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Εραμούσπε κι εκείνος με ένα όμορφο πλασέ έκανε το 1-1 για την ομάδα του.

Το τελικό 2-1 το διαμόρφωσε ο Λόνγκο στο 37'. Ο οποίος μετά από σέντρα του Καρλίτος, έδωσε με κεφαλιά το προβάδισμα ξανά στη Λαμία.