©lamia1964

Sportal newsroom 17:23 - 27.07.2024 / Ανανεώθηκε: 17:23 - 27.07.2024

Η ομάδα της Φθιώτιδας ηττήθηκε 4-1 από την Γκρόνιγκεν.

Η Λαμία έδωσε το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας και πρώτο επί ολλανδικού εδάφους.

Η ομάδα του Μαρόνου Σατσιά έκανε πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και τελικά συνετρίβη με 4-1.

Στο 2’ η Γκρόνιγκεν άνοιξε το σκορ στο με τον Χόβε, ενώ στο 15’ ο Σρέντερς πέτυχε το 2-0. Το 2-0 σημείωσε ο ίδιος παίκτης στο 28’ και στο 39’ έκανε το 4-0 ο Μπακούνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η Λαμία βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να περιορίσει σημαντικά την έκταση της ήττας της. Στο 47’ είχε δοκάρι σε σουτ του Αθανασακόπουλου και στο 55’ ο Φουρτάδο μείωσε σε 4-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Λαμία (Μαρίνος Σατσιάς): Ρατόν (60’ Σουρδής), Τερεζίου (60’ Σαραμαντάς), Αντράντε (60’ Νικολόπουλος), Γυφτομήτρος, Κορνέζος (60’ Καψάλης), Ντεντάκης (46’ Αθανασακόπουλος), Νούνιες (46’ Γιαννούτσος), Μέκιτς (60’ Μαργαρίτης), Λέικ (60’ Δοϊρανλής), Σιμόνι (46’ Βλαχομήτρος), Τσιάκας (46’ Φουρτάδο).

Να θυμίσουμε ότι η Λαμία την Τρίτη 30 Ιουλίου 2024 στις 15:00 θα παίξει με αντίπαλο την Σπάρτα Ρότερνταμ στο Γήπεδο CWO – Vlaardingen.

Επίσης η Λαμία θα πραγματοποιήσει ακόμη ένα φιλικό προετοιμασίας το Σάββατο 10 Αυγούστου με αντίπαλο τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» στη Θεσσαλονίκη με ώρα έναρξης 20:00 το βράδυ.