Η μπίλια έκατσε στο «Χ» στο Λανς - Λυών

© Imago

Γιώργος - Ραφαήλ Γκόγκος • 23:57 - 15.09.2024 / Ανανεώθηκε: 23:58 - 15.09.2024

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού, Λυών, δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στη Ligue 1.

Η Λανς υποδέχτηκε τη Λυών στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Ligue 1 κι έμεινε ισόπαλη (0-0), σε ένα ματς με ένταση, φάσεις και γκολ που δεν μέτρησε.

Στο 11ο λεπτό ο Ορμπάν σκόραρε αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε μετά από χρήση του VAR, ενώ στο 42΄ο Μασάντο έχασε μοναδική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο μέρος, με τη Λανς να φτάνει κοντά σε ένα buzzer-beater στο 96ο λεπτό, όταν ο Λούκας Περί σταμάτησε έγκαιρα την προσπάθεια του Οτζεντιράν.

Να θυμίσουμε πως η Λυών θα τεθεί αντιμέτωπη με τον Ολυμπιακό στις 26 Σεπτεμβρίου (22:00), στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του League Stage του Europa League.