Διά... ποδός Εμπαπέ η Παρί νίκησε την «ουραγό» Ανζέ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:52 - 21.04.2023 / Ανανεώθηκε: 16:57 - 14.08.2024

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Κιλιάν Εμπαπέ, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 2-1 της Ανζέ, στο ματς της 32ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα κόντρα στην Ανζέ (1-2) και με πρωταγωνιστή τον Κιλιάν Εμπαπέ, πήρε ένα εύκολο εκτός έδρας τρίποντο στο ματς της 32ης αγωνιστικής της Ligue 1

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Γάλλος υποδέχθηκε το γύρισμα του Μπερνάτ και με ένα σουτ έκανε το 0-1. Το 2-0 ήρθε επίσης στο πρώτο ημίχρονο, με τον Εμπαπέ να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Μέσι και να σκοράρει για την ομάδα του.

Το μόνο που κατάφερε η ουραγός του πρωταθλήματος -  η οποία είναι πολύ κοντά στον υποβιβασμό - ήταν να μειώσει στο 88ο λεπτό με του Τιούμπ να στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Ντοναρούμα.