ΑΡΗΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 1-0 (Τελικό)

LIVE ΑΡΗΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 1-0 (Τελικό)

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 20:45 - 10.08.2023 / Ανανεώθηκε: 14:20 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με την Ντιναμό Κιέβου για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

• Η ομάδα του Τόλη Τερζή πήρε μία σπουδαία νίκη χάρη στο γκολ του Πάλμα και πλέον πάει στη ρεβάνς με ένα σημαντικό προβάδισμα.
  • Λήξη στο ματς.
  • Ο Μενέντεζ υποδέχτηκε την μπάλα έπειτα από γύρισμα του Μορόν, ωστόσο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
  • Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.
  • Ο Άρης είναι πολύ κοντά σε μία πολύ μεγάλη νίκη!
  • Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • Μεγάλη ευκαιρία για την Ντιναμό, με τον Γιαρμολένκο να μην μπορεί να σκοράρει στο 89ο λεπτό.
  • Ο Καμπάγιεφ δοκίμασε το μακρινό σουτ στο 71ο λεπτό, μπλόκαρε ο Κουέστα.
  • Αξίζει να σημειωθεί πως ο Πάλμα αφιέρωσε το γκολ στον αδικοχαμένο οπαδό της ΑΕΚ, Μιχάλη Κατσουρή, ο οποίος δολοφονήθηκε πριν μερικές μέρες από χούλιγκανς.
  • ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Πάλμα ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 69ο λεπτό (1-0).
  • Ο Φαμπιάνο πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει σε χέρι παίκτη της Ντιναμό.
  • ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη στο 67ο λεπτό!
  • Μεγάλη στιγμή για τον Άρη στο 65ο λεπτό. Σέντρα του Μορόν στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Νταρίντα, εξαιρετική επέμβαση του Μπούστσαν που κρατάει το μηδέν πίσω.
  • Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μοντόγια βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει.
  • Πιέζει στα τελευταία λεπτά η Ντιναμό.
  • Σέντρα του Φεράρι, έδιωξε ο τερματοφύλακας της Ντιναμό στο 56ο λεπτό.
  • Πρώτη απειλή για την Ντιναμό στο δεύτερο μέρος. Ο Γιαρμολένκο πήρε την κεφαλιά στο 53ο λεπτό, όμως αστόχησε.
  • Οι δυνατές μονομαχίες συνεχίζονται και σε αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ.
  • Ο Μορόν δοκίμασε το σουτ με το... καλημέρα, η μπάλα πέρασε έξω.
  • Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.
  • Λήξη πρώτου ημιχρόνου (0-0).
  • Επικίνδυνο γέμισμα του Νταρίντα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, έδιωξε τελευταία στιγμή ο κίπερ των Ουκρανών.
  • Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • Ευκαιρία για την Ντιναμό στο 44ο λεπτό. Ο Γιαρμολένκο δοκίμασε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά το σουτ του κόντραρε και ο Κουέστα μπλόκαρε εύκολα.
  • Στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Ουκρανίας φαίνεται να έχει ισορροπήσει την κατάσταση.
  • Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους.
  • Οι φίλοι του Άρη έχουν δημιουργήσει εκπληκτική ατμόσφαιρα.
  • Φάουλ για την Ντιναμό σε πολύ καλό σημείο στο 29΄, έδιωξε έγκαιρα η «κιτρινόμαυρη» άμυνα.
  • Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο δεν έχει βρει τον πολυπόθητο δρόμο προς τα δίχτυα.
  • Το 0-0 παραμένει.
  • Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη στο 24ο λεπτό. Ο άσος των «κιτρινόμαυρων» βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, ωστόσο η εκτέλεσή του κατέληξε στα σώματα και στη συνέχεια σε κόρνερ.
  • Ο ισχυρός άνδρας του Άρη, Θόδωρος Καρυπίδης βρίσκεται για ακόμη μία φορά στη σουίτα του.
  • Προσπαθεί να απειλήσει η Ντινάμο με τον Μπενίτο, του οποίου το σουτ μπλόκαρε εύκολα ξανά ο Κουέστα.

Αλ. Σαββόπουλος: Εντυπωσιακό πρώτο τέταρτο από τον Άρη που με όπλο την πίεση και τα κλεψίματα στο χώρο του κέντρου προσπάθησε να αιφνιδιάσει την Ντιναμό.

• Ο Οντουμπάτζο έδιωξε έγκαιρα την επικίνδυνη σέντρα του Γιαρμολένκο.
  • Ο Φεράρι δοκίμασε αρχικά το σουτ στο 12΄ το οποίο εξουδετέρωσε ο Μπουστσάν, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Ζουλ κατέληξε άουτ.
  • Διπλή ευκαιρία για τον Άρη!
  • Ο Γιαρμολένκο δοκίμασε το σουτ στο 9΄, μπλόκαρε δίχως πρόβλημα ο Κουέστα.
  • Η ασφυκτική πίεση του Άρη έχει βάλει δύσκολα στους Ουκρανούς, ωστόσο το 0-0 παραμένει.
  • Ο Πάλμα δοκίμασε το σουτ από τα αριστερά στο 7ο λεπτό, όμως αστόχησε.
  • Αυτή ήταν η πρώτη απειλή για τους γηπεδούχους!
  • Έπειτα από δικό του κλέψιμο, ο Μοντόγια δοκίμασε το σουτ με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ στο 4ο λεπτό.
  • Σε αυτά τα πρώτα λεπτά οι «Θεσσαλονικείς» πιέζουν ψηλά, χωρίς ωστόσο να έχουν δημιουργήσει κάποια ευκαιρία.
  • Έναρξη στο ματς.
  • Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
  • Οι φίλοι των «κιτρινόμαυρων» έχουν δώσει βροντερό παρών για ακόμη μία φορά στο Χαριλάου. Από λεπτό σε λεπτό έχουμε σέντρα σε αυτήν την πολύ σημαντική αναμέτρηση για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.
  • Να θυμίσουμε πως ο Άρης προέρχεται από την δύσκολη πρόκριση κόντρα στην Αραράτ. Μετά το 1-1 στην Αρμενία, η ομάδα του Τόλη Τερζή επικράτησε στη ρεβάνς με 1-0 κι εξασφάλισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.
  • «Αστακός» το «Κλεάνθης Βικελίδης»!
  • Η ενδεκάδα της Ντιναμό Κιέβου: Μπουστσάν, Τίμτσικ, Ποπόφ, Σιρότα, Ντουμπίντσακ, Γιαρμολένκο, Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο, Καμπάιεφ, Μπουγιάλσκι, Μπενίτο.
  • Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Ματαρίτα, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Τζούρασεκ, Νταρίντα, Ζουλ, Πάλμα, Κάρλσον, Μορόν.
  • Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
  • Σέντρα στις 21:15, τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime.
  • Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Άρη και Ντιναμό Κιέβου στο «Κλ. Βικελίδης» για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.