Μάντσεστερ Σίτι - Λειψία

© Photo by Tim Goode/PA Images via Getty Images

LIVE ΛΕΙΨΙΑ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ 1-1

Sportal newsroom 21:43 - 22.02.2023 / Ανανεώθηκε: 09:47 - 20.08.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Λειψίας και της Μάντσεστερ Σίτι για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των «16» του Champions League.

*Τέλος παιχνιδιού, με Λειψία και Σίτι να έρχονται ισόπαλες με 1-1 και να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς του «Έτιχαντ».

*Τελευταία λεπτά στο ματς, με το 1-1 να παραμένει...

*Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι, με τον Μπλάζβιτς να αποκρούει το σουτ του Γκιντογκάν.

*ΓΚΟΟΛ για τη Λειψία, 1-1 με την κεφαλιά του Γκβάρντιολ μετά από φοβερή σέντρα του Χάλστενμπεργκ.

*Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία, με τον Σομποζλάι να βγάζει τον Χένρικς σε θέση τετ α τετ κι εκείνον να αστοχεί.

*Ευκαιρία για τη Σίτι, με τον Γκιντογκάν να βρίσκει τον Μαχρέζ και τον Αλγερινό να εξαπολύει ένα δυνατό σουτ προς την εστία, το οποίο όμως κόντραρε στα σώματα.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

*Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τη Σίτι να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στο τέρμα του Μάχρεζ στο 27'.

*Έχει άλλες δύο καλές στιγμές στην αναμέτρηση η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, με Γκρίλις στο 36' και Ρόδρι στο 40', όμως το σκορ παραμένει ίδιο.

*«Αγγίζει» το δεύτερο γκολ η Σίτι, με την κεφαλιά του Ρόδρι να περνάει ξυστά από το δοκάρι.

Λειψία - Μάντσεστερ Σίτι Photo by Lexy Ilsley - Manchester City/Manchester City FC via Getty Images

*Να που οι «πολίτες» βρήκαν δίχτυα στην πρώτη τους καλή στιγμή. Ας είναι αυτό το γκολ η αρχή για ένα καλύτερο παιχνίδι...

*ΓΚΟΟΛ για τη Μάντσεστερ Σίτι, με τον Μάχρεζ να κάνει το 1-0 μετά από ασίστ του Γκρίλις.

*Πραγματικά μέχρι στιγμής ο αγώνας από άποψη θεάματος είναι τουλάχιστον απογοητευτικός...

*Συμπληρώνουμε το πρώτο τέταρτο στο ματς, χωρίς να υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία.

*Αρκετά προσεκτικές αμφότερες οι ομάδες και κακός ο ρυθμός σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

*Σέντρα στη μεγάλη «μάχη» ανάμεσα σε Λειψία και Μάντσεστερ Σίτι για τους «16» του Champions League!