Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:50 - 29.07.2023 / Ανανεώθηκε: 14:36 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Νόριτς και Ολυμπιακό στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι των Πειραιωτών.

• Καλή συνέχεια σε όλους.
  • Μείνετε στο Sportal.gr, ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ.
  • Φιλική ήττα από τη Νόριτς για τον Ολυμπιακό, που επιστρέφει στην Ελλάδα για την τελική ευθεία της προετοιμασίας.
  • Τέλος παιχνιδιού: Νόριτς - Ολυμπιακός 2-0
  • Ευκαιρία για τη Νόριτς με φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ, λίγο δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.
  • Βρήκε και τρίτο γκολ η Νόριτς με τον Ρόου, όμως ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ στον Ανδρούτσο.
  • Στο έδαφος ο Ανδρούτσος, δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
  • Αρκετά καλύτερη η εικόνα των Πειραιωτών στο δεύτερο ημίχρονο, όμως ακόμα δεν έχουν την κλασσική ευκαιρία.
  • Σουτ του Καρβάλιο, ψηλά άουτ η μπάλα.
  • Ντεμπούτο για τον Νικολάς Φρέιρε με τη φανέλα του Ολυμπιακού.
  • Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με την κεφαλιά του Φρέιρε, μπλόκαρε ο Γκαν.
  • Ελ Αραμπί, Καρβάλιο, Φρέιρε και Μαντί Καμαρά στη θέση των Μασούρα, Βρουσάι, Ανδρούτσο και Ντόι.
  • Τέσσερις αλλαγές από τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ, ενώ αλλαγές κάνει και η Νόριτς.
  • Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με το σουτ του Μασούρα, στην αγκαλιά του Γκαν η μπάλα.
  • Ο Σάργκεντ βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, όμως ήταν οφσάιντ.
  • ΓΚΟΛ για τη Νόριτς, 2-0! Λίγα δευτερόλεπτα μετά την πρώτη ευκαιρία του Ολυμπιακού, όπου το σουτ του Βρουσάι πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι, ο Σάργκεντ εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Τζολάκη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.
  • Φορτούνης αντί του Αγκιμπού και Ανδρούτσος αντί του Ροντινέι.
  • Αλλαγές από τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ.
  • Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Νόριτς - Ολυμπιακός 1-0
  • Κόντραρε στα σώματα ένα μακρινό σουτ του Μασούρα.
  • Δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει την μπάλα ο Ολυμπιακός.
  • Έχει πάρει ψυχολογία από το γκολ η Νόριτς και κυριαρχεί.
  • ΓΚΟΛ για τη Νόριτς, 1-0! Ο Μακλίν επιχείρησε ένα μακρινό σουτ, η μπάλα βρήκε στον Μπουχαλάκη και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα.
  • Χαμηλός ο ρυθμός σε αυτό το πρώτο τέταρτο.
  • Οι ποδοσφαιριστές του Ντιέγκο Μαρτίνεθ πιέζουν ψηλά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
  • Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να είναι στη σέντρα.
  • Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο.
©Intime
  • Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται στο στάδιο της προετοιμασίας, ενόψει και των αγώνα στα προκριματικά του Europa League σε δύο εβδομάδες, όπου θα αντιμετωπίσουν τον ηττημένο του ζευγαριού Σερβέτ - Γκενκ
  • Διαιτητής του παιχνιδιού είναι ο Σκωτσέζος Σαμ Μπάροτ.
  • Νόριτς (Ντέιβιντ Βάγκνερ): Γκαν, Στέισι, Ντάφι, Γκίμπσον, Γιαννούλης, Σάρα, ΜακΛιν, Φάσναχτ, Ερνάντες, Σάρτζεντ, Μπαρνς
  • Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Τζολάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ραμόν, Ιμπόρα, Μπουχαλάκης, Α. Καμαρά, Βρουσάι, Μασούρας, Μπιέλ.
  • Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
  • Σέντρα στις 17:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sports 1.
  • Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Νόριτς και Ολυμπιακό για το τελευταίο φιλικό παιχνίδι των Πειραιωτών.