Μαγιόρκα και Σεβίλλη κόλλησαν στο «μηδέν»

© PrtScr

Sportal newsroom 22:36 - 27.08.2024 / Ανανεώθηκε: 22:37 - 27.08.2024

Μαγιόρκα και Σεβίλλη έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες και η μπίλια έκατσε στο «Χ» (0-0).

Η Μαγιόρκα υποδέχτηκε τη Σεβίλλη στο πλαίσιο της εμβόλιμης 3ης αγωνιστικής στη La Liga και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) σε ένα ματς με 28 τελικές.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν τα καλά τους διαστήματα, πήραν ρίσκα, σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 27ο λεπτό, ο Σαούλ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση κι εξαπέλυσε έναν «κεραυνό», με τον Ρομάν να δηλώνει «παρών». Αυτή ήταν και η μεγαλύτερη φάση των φιλοξενούμενων.

Στο 89ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Σαούλ και στο 94΄ οι «Πειρατές» έφτασαν κοντά στο γκολ, αλλά μετά το γύρισμα του Σαμού Κόστα, ο Πεδρόσα πρόλαβε να απομακρύνει τη μπάλα πριν τη σπρώξει στην ανυπεράσπιστη εστία ο Ασάνο.