Είπε «όχι» στα δώρα η Μίλαν των 24 (!) τελικών, 1-1 με την Σαλερνιτάνα

Μίλαν - Σαλερνιτάνα

© Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:58 - 13.03.2023 / Ανανεώθηκε: 17:54 - 14.08.2024

Οτσόα, VAR και αστοχία στέρησαν από τη Μίλαν τη δυνατότητα να ανέβει στην δεύτερη θέση της Serie A, μετά το ισόπαλο 1-1 με την Σαλερνιτάνα στο «Σαν Σίρο».

Η Μίλαν πέταξε μεγάλη ευκαιρία στον… κάλαθο των αχρήστων, αφού το ισόπαλο 1-1 με την Σαλερνιτάνα της στέρησε τη δυνατότητα να σκαρφαλώσει στη δεύτερη θέση της Serie A. Οι «ροσονέρι» δεν εκμεταλλεύτηκαν τα δώρα που της έδωσαν οι Ίντερ και Λάτσιο, με αποτέλεσμα να παραμείνουν τέταρτοι στη βαθμολογία.

To ματς στο «Σαν Σίρο» ολοκληρώθηκε με 24 τελικές υπέρ των γηπεδούχων, όμως μόλις μία από αυτές κατέληξε στα δίχτυα του Οτσόα, ο οποίος ήταν σε εξαιρετικό βράδυ. Πιο αναλυτικά, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μπενασέρ έβγαλε μία σέντρα στον Ζιρού και εκείνος με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Ο Πογκμπά έπαιξε 35 λεπτά με την Γιουβέντους, τραυματίστηκε ξανά και τέθηκε νοκ-άουτ για τουλάχιστον 20 ημέρες
SERIE A

13:44 - 13.03.2023

Εναν εφιάλτη συνεχίζει και ζει ο Πολ Πογκμπά στην Γιουβέντους, καθώς ο Γάλλος μέσος αποκόμισε νέο πρόβλημα στον μηρό και θα απουσιάσει για 20 με 30 ημέρες.

Όμως, οι γηπεδούχοι τελικά πήραν την ισοπαλία χάρη στο τέρμα του Ντιά (61'), ο οποίος αμαρκάριστος πλάσαρε για το 1-1 της ομάδας του. Το αποτέλεσμα θα μπορούσε να αλλάξει ξανά υπέρ της Μίλαν, όμως ο ρέφερι πήρε πίσω το πέναλτι που χρέωσε κατά του Μπράνταριτς.