Η τρομερή ανάρτηση της Εθνικής μετά το έπος του Γουέμπλεϊ και η συγκλονιστική φωτογραφία με τον Μπάλντοκ (pic)

Τζορτζ Μπάλντοκ

© Ethniki omada

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 00:08 - 11.10.2024 / Ανανεώθηκε: 00:11 - 11.10.2024

Λίγα λεπτά μετά την τεράστια νίκη της Εθνικής κόντρα στην Αγγλία, η επίσημη αγαπημένη προχώρησε μέσα από τα social media σε μία συγκλονιστική ανάρτηση.

Η Εθνική μας ομάδα πήρε μία νίκη-ΕΠΟΣ μέσα στο «Γουέμπλεϊ», μία νίκη ιστορική και αφιερωμένη στον Τζορτζ Μπάλντοκ, που έφυγε πριν μερικές ώρες από τη ζωή.

Τα παλικάρια του Ιβάν Γιοβάνοβιτς επικράτησαν της Αγγλίας (1-2), με τον συγκινητικό Βαγγέλη Παυλίδη να χαρίζει το τρίποντο στην επίσημη αγαπημένη. Ο Μπέλιγχαμ βρήκε το τέρμα της ισοφάρισης στο 87ο λεπτό, όμως οι γαλανόλευκοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και με... buzzer beater πήραν εκ νέου το προβάδισμα, με αποτέλεσμα πλέον να απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής στη βαθμολογία του ομίλου.

Λίγα λεπτά μετά το φινάλε της αναμέτρησης, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μέσα από τα social media προχώρησε σε μία συγκλονιστική ανάρτηση, η οποία δεν θα μπορούσε να μην αφορά τον Μπάλντοκ.