Πρόκριση θρίλερ για την Μπέτις του Παπασταθόπουλου

©glomex

Ιάσονας Τσίλης 22:37 - 06.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:29 - 14.08.2024

Η Μπέτις έφτασε μια ανάσα απ' το να αποκλειστεί από το Κύπελλο Ισπανίας, όμως με τρομερή ανατροπή στο φινάλε, επικράτησε με 2-1 και πήρε το εισιτήριο για τον 3ο γύρο της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου φλέρταρε με σοκαριστικό αποκλεισμό από την Βιλανοβέσε, ομάδα 4ης κατηγορίας, όμως τελικά έσωσε την παρτίδα στο φινάλε και πήρε τη νίκη με 2-1.

Οι «Βερδιμπλάνκος» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 63' από γκολ του Ίσραελ Κάνο. Από εκεί και έπειτα, πίεσε ασφυκτικά και και έψαξε πολύ την ισοφάριση.

Τελικά η Μπέτις την βρήκε στο 89' με τον Εζαλζουλί και κατάφερε μάλιστα, να φτάσει και στην ολική ανατροπή στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με «χρυσό» σκόρερ τον Μπόρχα Ιγκλέσιας, παίρνοντας την πρόκριση για τον 3ο γύρο του Κυπέλλου Ισπανίας.

Ισοπαλία ανάμεσα σε Σεβίλλη και Βιγιαρεάλ - «Γκέλα» για την Μπέτις στο ντεμπούτο του Παπασταθόπουλου
LA LIGA

21:45 - 03.12.2023

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Ανδαλουσία ανάμεσα στη Σεβίλλη και τη Βιγιαρεάλ, με το αριστερό έκανε ντεμπούτο ο Παπασταθόπουλος αφού η Μπέτις ήρθε επίσης ισόπαλη 0-0 με την Αλμερία.

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το ενενηντάλεπτο για πρώτη φορά, στη δεύτερη συμμετοχή του με τη φανέλα της Μπέτις.