«Διπλό» ανάσα για τη Στουτγάρδη του Μαυροπάνου

Ντίνος Μαυροπάνος

Ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος/© Photo by Alex Grimm/Getty Images

Sportal newsroom 21:08 - 09.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:15 - 14.08.2024

Η Στουτγάρδη του Μαυροπάνου πήρε μεγάλο «διπλό» στην έδρα της Μπόχουμ με 3-2 και ελπίζει για την παραμονή της.

Η Στουτγάρδη του Κωνσταντίνου Μαυροπάνου πήρε μεγάλο «διπλό» ανάσα στην έδρα της Μπόχουμ, την οποία κέρδισε με 3-2 για την 27η αγωνιστική της Bundesliga. Σε όλο το παιχνίδι αγωνίστηκε ο Έλληνας αμυντικός, 65 λεπτά έπαιξε ο Κώστας Σταφυλίδης για την Μπόχουμ.

Το σκορ τη Στουτγάρδη το άνοιξε ο Ίτο στο 14΄ κι αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι ομάδες πρόσφεραν ένα αρκετά όμορφο αγώνα με τέσσερα γκολ. Ο Στόγκερ με πέναλτι ισοφάρισε στο 58' και δύο λεπτά μετά ο Γκιρασί έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα του Μαυροπάνου

Στο 63΄ο Βάγκνομαν έκανε το 3-1 και στο 85' ο Χόφμαν διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για τη Στουτγάρδη. Μετά από δύο σερί ήττες η ομάδα του Έλληνα αμυντικού, πήρε τη νίκη, η οποία την έστειλε στην 16η θέση με 23 πόντους, η οποία οδηγεί στα μπαράζ της παραμονής. Αντίθετα η Μπόχουμ του Κώστα Σταφυλίδη βρίσκεται μία θέση πάνω από τη Στουτγάρδη με 26 πόντους.