«Μυθικό» ματς και νίκη της Μπρέντφορντ κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:31 - 20.01.2024 / Ανανεώθηκε: 10:29 - 14.08.2024

Ένα απίθανο παιχνίδι πρόσφεραν οι Μπρέντφορντ και Νότιγχαμ Φόρεστ, με την πρώτη να επικρατεί στο ματς της 21ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Μπρέτφορντ υποδέχθηκε τη Νότιγχαμ Φόρεστ, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν απολαυστικό παιχνίδι. Νικήτρια η πρώτη, η οποία και επικράτησε με 3-2 στο ματς της 21ης αγωνιστικής της Premier League

Με το «καλημέρα» ο Ντανίλο έκανε ένα εξαιρετικό βολέ, το οποίο κατέληξε εντός της εστίας στο 3ο λεπτό. Ακολούθησε η ισοφάριση του Ιβαν Τόνεϊ, ο οποίος με απευθείας φάουλ έκανε το 1-1 στο 19'. Στο 3-1' οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι, με τον Λούις Πότερ να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Αυτή τελικά έφτασε εκεί στο 59ο λεπτό, με τον Μπεν Μι να παίρνει μία καρφωτή κεφαλιά και να τη στέλνει στα δίχτυα για το 2-1. Ο Γουντ ήταν εκείνος που ισοφάρισε σε 2-2 για τους φιλοξενούμενους, όμως την τελευταία κουβέντα είπε ο Ρασμούσεν που έκανε το τελικό 3-2.