Επιστροφή στις νίκες και στην κορυφή για τη Νάπολι

©imago

Δημήτρης Χούπης 23:41 - 29.09.2024 / Ανανεώθηκε: 23:41 - 29.09.2024

Η Νάπολι είχε εύκολο βράδυ απέναντι στη Μόντσα την οποία νίκησε με 2-0 και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A.

Η Νάπολι μετά την ισοπαλία με τη Γιουβέντους, επέστρεψε στις νίκες και στην κορυφή, αφού επικράτησε με 2-0 της Μόντσα στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Serie A.

Στην αρχή της αναμέτρησης οι δύο ομάδες δεν είχαν πολλές στιγμές και στην πρώτη καλή στιγμή της η Νάπολι άνοιξε το σκορ στο 22'. Ο Πολιτάνο μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με ένα ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για την ομάδα του ιταλικού νότου.

Έξι λεπτά μετά οι «παρτενοπέι» βρήκαν και δεύτερο γκολ. Ο ΜακΤόμινεϊ βρέθηκε στην περιοχή σούταρε η μπάλα κάπου κόντραρε, την πήρε ο Κβαρατσκέλια και με δυνατό πλασέ έκανε το 2-0. Από εκεί και έπειτα η Νάπολι είχε το πάνω χέρι, κρατώντας παράλληλα το προβάδισμα με μεγάλη ευκολία.

Στο 55ο λεπτό μάλιστα έφτασε κοντά και στο τρίτο τέρμα, αλλά ο ΜακΤόμινεϊ αστόχησε από ευνοϊκό σημείο με κεφαλιά.