Τα highlights από τη νίκη της ΑΕΚ στην Κροατία

Sportal newsroom 23:27 - 15.08.2023 / Ανανεώθηκε: 14:14 - 14.08.2024

Η ΑΕΚ πήρε τεράστια νίκη κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ με 2-1 στην Κροατία για τον τρίτο προκριματικό του Champions League. Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.

Τεράστιο βήμα πρόκρισης στα πλέι οφ του Champions League έκανε η ΑΕΚ. Η Ένωση επιβλήθηκε με 2-1 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τον τρίτο προκριματικό της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Η Ντιναμό άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουλάτ στο 39ο λεπτό. Η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 59' με τον Τσούμπερ και πήρε τη νίκη με γκολ του Γαλανόπουλου στο 90ό λεπτό.

Ο Έλληνας μέσος αφιέρωσε το γκολ που πέτυχε στον Μιχάλη Κατσούρη που δολοφονήθηκε στη Νέα Φιλαδέλφεια. Η ρεβάνς της ΑΕΚ με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ θα γίνει το Σάββατο 19 Αυγούστου.