Ο Κριστιάνο έφτασε τα 350 εκτός έδρας γκολ στην καριέρα του κόντρα στην ομάδα του Γιώργου Δώνη (vid)

Άγγελος Φραγκισκάτος 22:39 - 11.11.2023 / Ανανεώθηκε: 12:03 - 14.08.2024

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε στη νίκη με 3-1 της Αλ Νασρ κόντρα στην Αλ Γουέχντα του Γιώργου Δώνη, φτάνοντας τα 350 εκτός έδρας γκολ στην καριέρα του.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρήκε δίχτυα στην νίκη με 3-1 της Αλ Νασρ κόντρα στην Αλ Γουέχντα του Γιώργου Δώνη, για την 13η αγωνιστική της Saudi League.

Ο Τέλες έδωσε το προβάδισμα στην Αλ Νασρ μόλις στο 11ο λεπτό και τον Αλ Αμρί να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 39', ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο με όμορφο πλασέ στο 49ο λεπτό έκανε το 3-0. Το τελικό 3-1 για την ομάδα του Γιώργου Δώνη διαμόρφωσε ο Ανσέλμο

Κάπως έτσι ο Πορτογάλος διεθνής έφτασε τα 350 εκτός έδρας γκολ στην καριέρα του, ενώ έχει συμμετοχή σε 1.100 γκολ. Με αυτή τη νίκη η Αλ Νασρ είναι στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 31 βαθμούς, ενώ η Αλ Γουέχντα βρίσκεται στην 9η θέση με 16 πόντους.