Το καρέ του γκολ του Ολυμπιακού που αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ (pic)

Το γκολ του Τσικίνιο

© Sportal

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 16:16 - 20.10.2024 / Ανανεώθηκε: 16:16 - 20.10.2024

Ο Ολυμπιακός άνοιξε νωρίς το σκορ κόντρα στον Λεβαδειακό, με το γκολ του Τσικίνιο να ακυρώνεται αρχικά λόγω οφσάιντ, όμως έπειτα κι από τον έλεγχο του VAR, αυτό μέτρησε κανονικά.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Λεβαδειακό στο Φάληρο για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League και με το καλημέρα άνοιξε το σκορ.

Συγκεκριμένα, μόλις στο 4ο λεπτό ο Τσικίνιο εκτέλεσε υποδειγματικά από πλεονεκτική θέση για το 1-0, αφού πρώτα συνεργάστηκε εξαιρετικά με τον Βέλντε. Το τέρμα αρχικά δεν μέτρησε, καθώς σύμφωνα με τον βοηθό ο Νορβηγός εξτρέμ ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα της φάσης, όμως έπειτα κι από τον έλεγχο του VAR, ο Τσιμεντερίδης έδειξε σέντρα.

Απίστευτος Μανωλάς: Εκανε ντεμπούτο με τον Πανναξιακό και σκόραρε πέντε γκολ σε 34 λεπτά! (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

15:15 - 20.10.2024

Ονειρικό ντεμπούτο με τον Πανναξιακό είχε ο Κώστας Μανωλάς, καθώς ο άλλοτε στόπερ του Ολυμπιακού στο πρώτο του παιχνίδι με τη νέα του ομάδα αγωνίστηκε για 34 λεπτά και πέτυχε πέντε τέρματα, αγωνιζόμενος στην κορυφή της επίθεσης!