Αλμέιδα: «Ο Βίντα ήταν τρία λεπτά έξω όταν δεχτήκαμε το γκολ και τα τρία λεπτά είναι πολλά στο ποδόσφαιρο»

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 21:35 - 05.10.2024 / Ανανεώθηκε: 21:44 - 05.10.2024

Ο Ματίας Αλμέιδα μίλησε μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και στάθηκε στη φάση που δέχθηκε το γκολ η ομάδα του.

Η ΑΕΚ τα βρήκε σκούρα στο Αγρίνιο κόντρα στον πολύ καλό Παναιτωλικό, που την ανάγκασε στην πρώτη της ήττα φέτος στο πρωτάθλημα (1-0).

Στις δηλώσεις που παραχώρησε ο Ματίας Αλμέιδα μετά τη λήξη της αναμέτρησης στην κάμερα της Cosmote TV στάθηκε στη φάση που δέχθηκε το γκολ η ομάδα του, τονίζοντας ότι ο Βίντα ήταν τρία λεπτά έξω.

Ο Βίντα έμεινε έξω 4 λεπτά για τις πρώτες βοήθειες και ο Παναιτωλικός σκόραρε σε εκείνο το σημείο (vid)
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

21:21 - 05.10.2024

Το αριθμητικό του πλεονέκτημα εκμεταλλεύτηκε ο Παναιτωλικός κόντρα στην ΑΕΚ, αφού ο σύλλογος του Αγρινίου σκόραρε όσο ο Βίντα δεχόταν τις πρώτες βοήθειες.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Πιστεύω θα μπορούσα να διαχωρίσω το ματς σε δύο μέρη. Το πρώτο μέρος τα πήγαμε καλά, είχαμε ευκαιρίες αλλά δεν σκοράραμε. Στο δεύτερο μέρος δημιουργήσαμε φάσεις, ο αντίπαλος σκόραρε όταν είχαμε μείνει με 10 παίκτες. Ο Βίντα ήταν 3 λεπτά έξω και αυτός είναι πολύς χρόνος.

Επίσης, στο δεύτερο ημίχρονο αυτό που μας έλειψε ήταν το καθαρό μυαλό».