Tα highlights της ανατροπής του Ολυμπιακού κόντρα στον Παναιτωλικό (vid)

©intime

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:06 - 29.02.2024 / Ανανεώθηκε: 00:02 - 14.08.2024

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Ολυμπιακός πέτυχε ανατροπή, επικρατώντας του Παναιτωλικού με 2-1. Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα.

Δύσκολο ήταν το πέρασμα του Ολυμπιακού από το Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό να του βάζει ζόρια. Εντούτοις, οι Πειραιώτες πανηγύρισαν τη νίκη στο ματς της 25ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, την οποία πήραν με ανατροπή μετά το προβάδισμα του αντιπάλου τους (2-1).

Το σκορ για την ομάδα του Αγρινίου το άνοιξε ο Ντουάρτε στο 33ο λεπτό, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν απάντηση στο 72' με το αυτογκόλ του Τορεχόν. Εφτά λεπτά μετά ο Ελ Κααμπί ολοκλήρωσε την ανατροπή, με τον Μαροκινό να περνάει τον Τσάβες και να κάνει το 1-2. Με αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην τέταρτη θέση.