Ζήτησε παράβαση στη φάση του γκολ της ΑΕΚ ο Παναθηναϊκός: «Οι παίκτες μας σαστίζουν περιμένοντας να υποδειχθεί φάουλ»

Sportal newsroom 22:01 - 25.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:13 - 14.08.2024

Ο Παναθηναϊκός μέσω μιας ανάρτησης στο twitter ζήτησε φάουλ στο φάση του γκολ της ΑΕΚ, το οποίο σκόραρε ο Στίβεν Τσούμπερ.

Η ΑΕΚ βρήκε απάντηση το γκολ του Τζούριτσιτς στο 36ο λεπτό, χάρη στο τέρμα του Στίβεν Τσούμπερ. Ο Ελβετός μετά από μονομαχία του Χουάνκαρ με τον Λιβάι, πήρε την μπάλα και με σουτ στην αριστερή γωνία του Μπρινιόλι έκανε το 1-1 για την Ένωση.

Μέσω μιας ανάρτησης στο twitter ο Παναθηναϊκός ζήτησε φάουλ στον Χουάνκαρ, λέγοντας πως οι παίκτες της ομάδας σάστισαν, περιμένοντας να σταματήσει η φάση, με τον Τσούμπερ στη συνέχεια να σκοράρει.

«Ζωγραφιά» Τζούριτσιτς και 1-0 ο Παναθηναϊκός, πήρε «φωτιά» η Λεωφόρος (vid)
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

21:33 - 25.09.2023

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στη Λεωφόρο, χάρη στο γκολ του Φίλιπ Τζούριτσιτς στο 10ο μόλις λεπτό, ο οποίος από δεξιά έκανε ένα δυνατό σουτ που κατέληξε στον «ουρανό» της εστίας του Στάνκοβιτς.

«Ψηλοκρεμαστή πάσα του Ελίασον στην περιοχή, ο Χουάνκαρ μπαίνει στη διεκδίκηση της μπάλας και βρίσκεται στο έδαφος, οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού σαστίζουν περιμένοντας να υποδειχθεί φάουλ και ο Τσούμπερ με σουτ σκοράρει», έγραφε η ανάρτηση του Παναθηναϊκού.