Δύο γκολ ο Βιλένα στο οικογενειακό διπλό, νίκησε η Β' ομάδα - Ανεβαίνουν Αϊτόρ, Γεντβάι, Τζούρισιτς

Ο Βιλένα.

©intime

Γιώργος Σακελλαρίου 22:57 - 09.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:36 - 14.08.2024

Οι παίκτες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς ξεμούδιασαν με παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό Β’.

Οικογενειακό δίτερμα στον Παναθηναϊκό.

Με 70 λεπτά δυνατού διπλού κόντρα στην ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου διαφοροποιήθηκε για τους πράσινους το πρόγραμμα στο Κορωπί.

Για την πρώτη ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, οι τραυματίες Αϊτόρ, Γεντβάι και Τζούρισιτς συνέχισαν ν’ ανεβάζουν ρυθμούς, κάνοντας ασκήσεις και με μπάλα.

Στο φιλικό που ολοκληρώθηκε με νίκη του Παναθηναϊκού Β με το τελικό 3-2, ο Βιλένα σκόραρε δύο φορές για το ανδρικό τμήμα, με τη δεύτερη ομάδα να βρίσκει δίχτυα με τους Μαντσίνι (τον αδερφό του Ντάνιελ), Συμεωνίδη και Λιούμη.

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Πάλμερ–Μπράουν, Σένκεφελντ (μπήκε ο Πέρεθ στο β’ μέρος), Κώτσιρας, Χουάνκαρ, Παλάσιος, Μπερνάρ, Ζέκα, Αράο, Γερεμέγεφ, Βιλένα.

Χουάνπι... ο επόμενος στόχος και ο συσχετισμός του Μεξικανού εξτρέμ με το μέλλον Μπερνάρ και Παλάσιος στον Παναθηναϊκό
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

22:29 - 09.09.2023

Μεξικανός δημοσιογράφος ισχυρίζεται πως ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να κλείσει τον Χουάνπι Ντομίνγκες για επόμενη μεταγραφική περίοδο. Αναμένονται ανακατατάξεις στα άκρα της επίθεσης μετά το τέλος της σεζόν.

Παναθηναϊκός Β: Ξενόπουλος, Κάτρης, Ρόμπι, Πιτσώτης, Βολάκης, Μαρτίνης, Αθανασακόπουλος, Καραμπάς, Βουτσάς, Νταμπίζας, Μαντσίνι.

Έπαιξαν και οι: Λάμψιας, Διαμαντής, Λιούμης, Καλοσκάμης, Φουρτάδο, Συμεωνίδης, Καρβούνης, Τσεβάς.