Ψυχρολουσία για τον Παναθηναϊκό: Η φάση της αποβολής του Ζέκα και το φάουλ - γκολ του Κρέσπι (vid)

Sportal newsroom 21:25 - 18.08.2024 / Ανανεώθηκε: 21:38 - 18.08.2024

Όλα στραβά πήγαν για τον Παναθηναϊκό μέσα σε δύο φάσεις, αφού ο Ζέκα αποβλήθηκε μετά από φάουλ στον Κρέσπι, ενώ ο ίδιος άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα με ωραία εκτέλεση φάουλ.

Όλα στραβά πήγαν για τον Παναθηναϊκό μέσα σε λίγα λεπτά, αφού αρχικά έμεινε με δέκα παίκτες και αμέσως μετά δέχτηκε γκολ.

Οι παίκτες του Αστέρα βγήκαν στην κόντρα και ο Ζέκα αποβλήθηκε μετά από φάουλ που έκανε στον Κρέσπι, καθώς ήταν τελευταίος παίκτης. Σαν να μην έφτανε αυτό, στην ακριβώς επόμενη φάση του φάουλ στο 57ο λεπτό, ο Κρέσπι έκανε το 1-0 και έβαλε μπροστά στο σκορ τους Αρκάδες.