Τα δύο γκολ του Τζούριτσιτς σε επτά λεπτά που έδωσαν τη νίκη στον Παναθηναϊκό (vid)

Δημήτρης Χούπης 20:05 - 22.09.2024 / Ανανεώθηκε: 20:06 - 22.09.2024

Ο Τζούριτσιτς με δύο γκολ σε επτά λεπτά έκανε το 3-1 για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον Πανσερραϊκό.

Ο Παναθηναϊκός πήρε δύσκολο τρίποντο κόντρα στον Πανσερραϊκό με 3-1 με τον Τζούριτσιτς να πρωταγωνιστεί με δύο γκολ

Στο 81ο λεπτό ο Φίλιπ Τζούριτσιτς πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, βρήκε λίγο χώρο στα όρια της μεγάλης περιοχής σούταρε η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1. Ο Σέρβος όμως είχε... κι άλλο τέρμα.

Επτά λεπτά μετά ο μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού βρήκε ξανά χώρο εκτός περιοχής και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» της εστίας.