«Εκρηκτικό» ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό: Δύο μεγάλες φάσεις πριν καν συμπληρωθεί το 10λεπτο (vids)

Sportal newsroom 20:08 - 24.10.2024 / Ανανεώθηκε: 20:10 - 24.10.2024

Δύο πολύ καλές στιγμές για να κάνει το 1-0 κόντρα στην Τσέλσι είχε ο Παναθηναϊκός, όμως Γέντβαϊ και Ουναΐ δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Δύο καλές στιγμές για να πάρει το προβάδισμα κόντρα στην Τσέλσι είχε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος μπήκε πολύ δυναμικά στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ.

Αφενός, στο 2ο λεπτό, ο Μλαντένοβιτς εκτέλεσε από αριστερά το φάουλ, ο Γεντβάι δεξιά εντός περιοχής έκανε τη σκαστή κεφαλιά και ο Γιόργκενσεν απέκρουσε εντυπωσιακά. Ακολούθησε στο 5' το δεξί σουτ του Ουναϊ από τα 25 μέτρα έφυγε ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι.