Παναχαϊκή: «Πεντακάθαρο πέναλτι και αποβολή του Μπακαγιόκο, στο ίδιο έργο θεατές»

©Intime

Ελένη Ανδρικοπούλου 09:23 - 21.10.2024 / Ανανεώθηκε: 09:28 - 21.10.2024

Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας στο χθεσινό ντέρμπι κόντρα στην Καλαμάτα εξέδωσε η Παναχαϊκή.

Η Παναχαϊκή ηττήθηκε με 1-0 από την Καλαμάτα στο ντέρμπι της Πελοποννήσου για την 5η αγωνιστική της Super League 2. Οι Πατρινοί, οι οποίοι έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία του Καπρέτσου εξέδωσαν οργισμένη ανακοίνωση.

Η φάση που έφερε... χαμό στη Νέα Σμύρνη - Η διαιτήτρια πήρε πίσω το πέναλτι που έδωσε στην ΑΕΚ Β' και ο Ατματσίδης αποβλήθηκε (vid)
SUPER LEAGUE 2

17:12 - 19.10.2024

Ο κακός χαμός επικράτησε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης με την ΑΕΚ Β΄ να κερδίζει πέναλτι αλλά μετά από συνεννόηση της διαιτήτριας με τον επόπτη πήρε πίσω την απόφασή της.

Οι διοικούντες την αχαϊκή ομάδα τονίζουν στην ανακοίνωσή τους ότι οι διαιτητικές αποφάσεις έπαιξαν καταλυτικό ρόλο στην εξέλιξη της αναμέτρησης, ενώ ακόμη φωνάζουν για πεντακάθαρο πέναλτι που δεν δόθηκε στο μαρκάρισμα του Μπακαγιόκο στον Κοζορόνη στο 39ο λεπτό του ματς.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Στο ίδιο έργο θεατές για ακόμα μια εβδομάδα. Οι διαιτητικές αποφάσεις παίζουν καταλυτικό ρόλο στην εξέλιξη της αναμέτρησης.

Το πεντακάθαρο πέναλτι και εξ ορισμού αποβολή του Μπακαγιόκο στη φάση του 39ου λεπτού με τον Κοζορώνη το είδαν κι αυτοί που δεν… βλέπουν.

Το διπλό και εμφανέστατο επιθετικό φάουλ του Μπαράλες σε Μπαξεβάνο και Ζαμόρα στη φάση του γκολ στο 46? (το πρώτο μάλιστα είναι και εξ ορισμού κίτρινη κάρτα)!

Ενώ και ο Γουές της γηπεδούχου στο 83ο λεπτό έχοντας κίτρινη κάρτα, πετάει με δύναμη τη μπάλα στο έδαφος μπροστά στον διαιτητή, για να διαμαρτυρηθεί. Σε μία ξεκάθαρη παράβαση που έπρεπε να τιμωρηθεί!

Το βίντεο η απόδειξη όλων…

Απίστευτος Μανωλάς: Εκανε ντεμπούτο με τον Πανναξιακό και σκόραρε πέντε γκολ σε 34 λεπτά! (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

15:15 - 20.10.2024

Ονειρικό ντεμπούτο με τον Πανναξιακό είχε ο Κώστας Μανωλάς, καθώς ο άλλοτε στόπερ του Ολυμπιακού στο πρώτο του παιχνίδι με τη νέα του ομάδα αγωνίστηκε για 34 λεπτά και πέτυχε πέντε τέρματα, αγωνιζόμενος στην κορυφή της επίθεσης!

ΥΓ: Επιστροφή στην Αγυιά και ελάτε να μετρηθούμε σε όλα τα επίπεδα…».