Η φάση που έφερε... χαμό στη Νέα Σμύρνη - Η διαιτήτρια πήρε πίσω το πέναλτι που έδωσε στην ΑΕΚ Β' και ο Ατματσίδης αποβλήθηκε (vid)

Sportal newsroom 17:12 - 19.10.2024 / Ανανεώθηκε: 17:12 - 19.10.2024

Ο κακός χαμός επικράτησε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης με την ΑΕΚ Β΄ να κερδίζει πέναλτι αλλά μετά από συνεννόηση της διαιτήτριας με τον επόπτη πήρε πίσω την απόφασή της.

Ο Πανιώνιος συνεχίζει... τρένο στο πρωτάθλημα της Super League 2 αφού επικράτησε και της ΑΕΚ Β' με 2-1.

Ωστόσο η Ένωση είχε παράπονα από τη διαιτησία της Μάχης Τσιοφλίκης λόγω ενός πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα, στο 76ο λεπτό του αγώνα η ΑΕΚ Β' κέρδισε ένα κόρνερ και ένας αμυντικός του Πανιωνίου στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, την ακούμπησε με το χέρι.

Όταν η ΑΕΚ έβαλε τέσσερα στον ΠΑΟΚ πήρε πρωτάθλημα, όταν δέχθηκε δύο το έχασε
ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΛΗΣ

15:13 - 19.10.2024

Για ένα ματς όπως το συγκεκριμένο με τον ΠΑΟΚ, μέσα στη Νέα Φιλαδέλφεια θα παίξουν ρόλο για την ΑΕΚ και ο ρυθμός και οι επιλογές αλλά ακόμα και οι προβολές στις δυο προηγούμενες σεζόν - Γράφει ο Κώστας Τσίλης

Η διαιτήτρια αρχικά έδωσε πέναλτι με τους παίκτες του «ιστορικού» να διαμαρτύρονται. Παρόλα αυτά μετά από συνεννόηση με τον επόπτη η διαιτήτρια πήρε πίσω την απόφασή της και δεν έδωσε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους.

Αυτή τη φορά ήταν η ώρα των ανθρώπων της Ένωσης να διαμαρτυρηθούν για την απόφαση αυτή, με αποτέλεσμα μάλιστα ο Ηλίας Ατματσίδης που ήταν στον πάγκο, να δεχθεί κόκκινη κάρτα και να αποβληθεί.