Αλμέιδα: «Στενοχωριέμαι πολύ για τον κόσμο μας, δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες μας»

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 22:04 - 26.10.2024 / Ανανεώθηκε: 22:10 - 26.10.2024

Ο Ματίας Αλμέιδα μίλησε μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες και αναφέρθηκε στις πολλές χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του.

Η ΑΕΚ παρόλο που έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 28ο λεπτά και δημιούργησε ένα σωρό ευκαιρίες, δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από τον Πανσερραϊκό, που είχε κάνει το 1-0 με έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεντανκόρ.

Στις δηλώσεις που παραχώρησε ο Ματίας Αλμέιδα στην κάμερα της NOVA μετά τη λήξη της αναμέτρησης τόνισε ότι στενοχωριέται για τον κόσμο του Δικεφάλου, ενώ αναφέρθηκε και στις πολλές χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του.

«Λιοντάρι» ο Πανσερραϊκός, ανεπίδεκτη μαθήσεως η ΑΕΚ και νέα γκέλα που την αφήνει εκτός κορυφής
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

22:00 - 26.10.2024

Νέο «στραβοπάτημα» για την ΑΕΚ, που παρά τις πολλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να βρεί δίχτυα στις Σέρρες και γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον φοβερό Πανσερραϊκό, που έπαιξε με δέκα παίκτες από το 28ο λεπτό.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Είμαι στενοχωρημένος γιατί έχουμε χάσει, στενοχωριέμαι πολύ για τον κόσμο μας που πάντα μας ακολουθεί, αλλά πραγματικά είναι δύσκολο να κερδίζεις έτσι. Υπάρχουν πολλές αναλύσεις που μπορούν να γίνουν, που κουράζει αυτό. Η ομάδα μας κάποιες στιγμές ήταν ανταγωνιστική. Θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει, αλλά συγχαίρω τον αντίπαλο για τη νίκη.

Δημιουργήσαμε ευκαιρίες, δεν τις αξιοποιήσαμε. Ο αντίπαλος τερματοφύλακας λειτούργησε επίσης πολύ καλά».