Οπαδοί της Γκενκ έκαναν «ντου» στον πάγκο του ΠΑΟΚ, υπήρξε ένταση με τον Λουτσέσκου και τους συνεργάτες του και ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη (gallery)

Sportal newsroom 20:26 - 10.07.2024 / Ανανεώθηκε: 03:53 - 11.07.2024

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου υπήρξε ένταση με οπαδούς της Γκενκ και τον πάγκο του ΠΑΟΚ.

Σοβαρό επεισόδιο παραλίγο να σημειωθεί στο φιλικό του ΠΑΟΚ με τη Γκενκ.

Στο τέλος του πρώτου 60λέπτου, με το σκορ στο 2-1 υπέρ των Βέλγων, η Γκενκ έφυγε στην αντεπίθεση. Στη μεσαία γραμμή ο 16χρονος ομογενής Κωνσταντίνος Καρέτσας, ο οποίος έχει δηλώσει και οπαδός του ΠΑΟΚ, δέχθηκε ένα μαρκάρισμα του Σάστρε κι έπεσε στο χορτάρι.

⚽️Η μανία των Άγγλων για τα… κεμπάπ και το viral πέναλτι του Κέιν!
SPORTAL ORIGINALS

23:55 - 10.07.2024

Όλοι Euro για τον ημιτελικό της Τετάρτης ανάμεσα σε Ολλανδία και Αγγλία! Παύλος Κουστέρης και Κώστας Τόπας μεταφέρουν όλο το ρεπορτάζ από το Signal Iduna Park του Ντόρτμουντ. Παρουσιάζουν οι Σωτήρης Κωσταβάρας και Στέφανος Αβραμίδης.

Ο Φαντέρα, όμως, συνέχισε την επίθεση με τον διαιτητή να αφήνει πλεονέκτημα και εκτός περιοχής ο παίκτης της Γκενκ δέχθηκε το σκληρό μαρκάρισμα του Μουργκ, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να δώσει φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Αυστριακό μεσοεπιθετικό.

Τότε, ορισμένοι οπαδοί της Γκενκ που ήταν στο γήπεδο κατευθύνθηκαν στον πάγκο του ΠΑΟΚ κι άρχισαν τα «γαλλικά». «Ποιοι είστε εσείς, τι δουλειά έχετε εδώ;», φώναζε ο Λουτσέσκου με τους συνεργάτες του, στελέχη του Δικεφάλου, αλλά και τους αναπληρωματικούς, με αποτέλεσμα να υπάρξει μεγάλη ένταση.

Το φιλικό διεκόπη για 3-4 λεπτά, οι δύο πλευρές παραλίγο να έρθουν στα χέρια, με τον Ρουμάνο τεχνικό του ΠΑΟΚ να είναι έξαλλος. Τελικά, ο διαιτητής για να ηρεμήσει η κατάσταση σφύριξε τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Να θυμίσουμε ότι το φιλικό έχει διάρκεια δύο 60λεπτα.