«Πάγωσε» την Τούμπα με δύο γκολ μέσα οκτώ λεπτά η Βικτόρια Πλζεν (vids)

Sportal newsroom 20:37 - 24.10.2024 / Ανανεώθηκε: 20:50 - 24.10.2024

Η Βικτόρια Πλζεν πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα χάρη στα γκολ των Χάβελ (31') και Βίντρα (39').

Ο ΠΑΟΚ έκανε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και είδε τη Βικτόρια Πλζεν να παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων μέσα στην Τούμπα!

Αρχικά τη γλίτωσαν οι Θεσσαλονικείς στο 3ο λεπτό, όταν το γκολ του Αντού ακυρώθηκε για οφσάιντ, ενώ τυχεροί στάθηκαν και στο 7' μετά το πολύ άστοχο σουτ του Βίντρα μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια, όμως, οι Τσέχοι τιμώρησαν τον Δικέφαλο του βορρά.

Στο 31ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με ένα σουτ από πολύ κοντινή απόσταση του Χάβελ, ενώ στο 39' ο Βίντρα πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Κοτάρσκι σε σουτ του Αντού και έκανε το 0-2.

Δείτε παρακάτω τα γκολ των Χάβελ και Βίντρα για το 2-0 της Βικτόρια Πλζεν κόντρα στον ΠΑΟΚ: