H Τουλουζ... χάλασε το αποχαιρετιστήριο δώρο του Εμπαπέ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:54 - 12.05.2024 / Ανανεώθηκε: 09:21 - 29.05.2024

Μπορεί ο Εμπαπέ να έδωσε αποχαιρετιστήριο δώρο στην Παρί Σεν Ζερμέν, όμως η Τουλουζ φρόντισε να... το κρατήσει κλειστό, επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1

Ο Κιλιάν Εμπαπέ είδε για τελευταία φορά τους οπαδούς της Παρί Σεν Ζερμέν, όμως το αποχαιρετιστήριο δώρο του πέρασε ανεκμετάλλευτο. Αυτό διότι η Τουλούζ βρήκε τον τρόπο να πάρει το «διπλό» στο «Παρκ ντε Πρενς» επικρατώντας με 3-1.

Ο Γάλλος επιθετικός - που θα αγωνίζεται από του χρόνου στη Ρεάλ Μαδρίτης - έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, κάνοντας το 1-0 μόλις στο 8ο λεπτό. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 13', ο Νταλινγκά πάτησε περιοχή και έκανε το 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, παρά το γεγονός πως η Τουλούζ στο 17' είχε ευκαιρία για το 2-1.

Η ανατροπή της φιλοξενούμενης ήρθε στο 69ο λεπτό, όταν ο Γκμπόχο εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Σουάζο για το 2-1 της ομάδας του. Τη χαριστική βολή έδωσε στο 90+5' ο Μαγκρί, ο οποίος πάτησε περιοχή και σκόραρε για το τελικό 3-1 της αναμέτρησης.