Ο ΠΑΣ Γιάννινα «χτύπησε» στις καθυστερήσεις και πήρε τη νίκη με ανατροπή απέναντι στον Καμπανιακό

©intime

Δημήτρης Χούπης 19:04 - 18.10.2024 / Ανανεώθηκε: 19:04 - 18.10.2024

Ο ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στο γκολ του Σομποτσίνσκι στις καθυστερήσεις του αγώνα, επικράτησε με 2-1 του Καμπανιακού και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στο γκολ του Σομποτσίνσκι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης επικράτησε με 2-1 του Καμπανιακού και ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας της Super League 2.

Μόλις στο 10ο λεπτό η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ με τον Φροσύνη, ο οποίος μετά από λάθος της άμυνας πήρε την μπάλα μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο πλασέ έκανε το 1-0. Παρόλα αυτά πριν από τη λήξη του ημιχρόνου ο ΠΑΣ ισοφάρισε.

Το ΑΕΚ - ΠΑΟΚ δημιουργεί δύο στρατόπεδα στη Stoiximan Super League: Άρης - Ολυμπιακός vs Παναιτωλικός - ΟΦΗ
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

17:06 - 18.10.2024

Ένα ντέρμπι με τα όλα του αναμένεται να είναι αυτό είναι ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Εκτός από τους δύο τους, όμως, για το αποτέλεσμα ενδιαφέρονται τέσσερις ακόμα ομάδες της Stoiximan Super League, οι οποίες χωρίζονται σε δύο στρατόπεδα.

Στο 35ο λεπτό ο Μάντζης με απίστευτο ανάποδο ψαλίδι έκανε το 1-1 για τον «Άγιαξ της Ηπείρου» και παράλληλα έβαλε υποψηφιότητα για το γκολ της χρονιάς. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Σομποτσίνσκι, ο οποίος σκόραρε και έδωσε τη νίκη στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Αυτή είναι η πρώτη νίκη του ΠΑΣ μετά από δύο σερί αρνητικά αποτελέσματα και με τους τρεις βαθμούς ανέβηκε στη δεύτερη θέση με δέκα βαθμούς. Από την άλλη ο Καμπανιακός παραμένει στην πέμπτη θέση με έξι βαθμούς.