Επική σκηνή: Οπαδός της Μπράιτον πανηγυρίζει ντυμένος... γλάρος πίσω από τον Τεν Χαχ (vid)

Δημήτρης Χούπης 17:35 - 24.08.2024 / Ανανεώθηκε: 17:35 - 24.08.2024

Δύο οπαδοί της Μπράιτον πρόσφεραν μια αστεία στιγμή στον αγώνα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αφού πανηγύρισαν ντυμένοι «γλάροι» πίσω από τον Τεν Χαχ.

Η Μπράιτον πήρε μια τεράστια νίκη απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Χίρτσελερ άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Γουέλμπεκ, ενώ ο Ντιαλό ισοφάρισε για τους «κόκκινους διαβόλους» στο 60'. Ωστόσο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζοάο Πέδρο με κεφαλιά μπροστά από την εστία του Ονάνα, έκανε το 2-1 και έδωσε τη νίκη στην Μπράιτον.

Οι οπαδοί των γηπεδούχων πανηγύρισαν το γκολ έξαλλα, αλλά δύο εξ αυτών πρόσφεραν μια αρκετά αστεία στιγμή. Κάποια στιγμή η κάμερα γύρισε προς τον Έρικ Τεν Χαχ, ο οποίος ήταν αρκετά σκεπτικός και περίλυπος που έβλεπε την ομάδα του να χάνει. Αυτό όμως δεν επηρέασε τους οπαδούς της Μπράιτον να τον κοροϊδέψουν, με έναν εξ αυτών να έχει ντυθεί «γλάρος», ενώ ένας άλλος είχε μια μάσκα γλάρου στο χέρι.