Ο ασταμάτητος Ρονάλντο βρήκε δίχτυα ξανά (vid)

Κριστιάνο Ρονάλντο

© Imago

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 22:35 - 12.10.2024 / Ανανεώθηκε: 22:35 - 12.10.2024

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο διαμόρφωσε το 2-0 της Πορτογαλίας κόντρα στην Πολωνία κι έδωσε στην ομάδα του ένα... μαξιλαράκι ασφαλείας.

Η Πολωνία αντιμετωπίζει την Πορτογαλία εντός έδρας για την 3η αγωνιστική του Nations League, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο και την παρέα του να έχουν πάρει ένα ισχυρό προβάδισμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο (0-2).

Στο 26ο λεπτό ο Μπερνάντο Σίλβα άνοιξε το σκορ, ενώ από τον πίνακα των σκόρερ δεν θα μπορούσε να λείπει και το όνομα του Πορτογάλου σούπερ σταρ. Ο επιθετικός της Αλ Νασρ πήρε το ριμπάουντ έπειτα από την τρομερή ενέργεια του Λεάο και το σουτ που κατέληξε στο δοκάρι, διαμορφώνοντας το 2-0.

Οικογένεια Μπάλντοκ: «Ζητάμε το σεβασμό της ιδιωτικότητας από τα ελληνικά ΜΜΕ»