Επιστροφή στις νίκες για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στη Σαουθάμπτον με «τριάρα»

©Imago

Δημήτρης Χούπης 16:28 - 14.09.2024 / Ανανεώθηκε: 16:28 - 14.09.2024

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε νικηφόρα από το St Mary's επικρατώντας με 3-0 της Σαουθάμπτον στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Σαουθάμπτον με 3-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Premier League.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά, χάνοντας τις στιγμές τους και στο 33ο λεπτό η Σαουθάμπτον είχε μια τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ την οποία όμως δεν την εκμεταλλεύτηκε. Ο Άρτσερ εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά ο Ονάνα του είπε «όχι».

Οι οπαδοί έμειναν έκπληκτοι όταν ανακάλυψαν ότι η Μάντσεστερ Σίτι φέρεται να έχει περισσότερες από 115 παραβάσεις
PREMIER LEAGUE

11:03 - 13.09.2024

Οι οπαδοί έχουν μείνει έκπληκτοι αφού έμαθαν ότι η Μάντσεστερ Σίτι φέρεται να έχει περισσότερες από τις 115 παραβάσεις που της έχει ασκήσει η Premier League.

Τρία λεπτά μετά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ με τον Ντε Λιχτ, σκοράροντας το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα. Στο 41' οι «κόκκινοι διάβολοι» βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Ράσφορντ, ο οποίος με ωραίο πλασέ πέτυχε το 2-0.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Τεν Χαχ ήλεγχαν το προβάδισμα με μεγάλη ευκολία και από το 79ο λεπτό μάλιστα η κατάσταση έγινε πιο εύκολη για τη Γιουνάιτεντ, αφού οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα χάρη στην αποβολή του Στέφενς. Στο 90+6' ο Γκαρνάτσο διαμόρφωσε το τελικό 3-0.