Χαμός στο Αμβούργο μεταξύ της Σαχτάρ και της Πόρτο: Μπήκαν τρία γκολ σε εφτά λεπτά (vid)

Sportal newsroom 22:29 - 19.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:22 - 14.08.2024

Για εφτά λεπτά επικράτησε ο κακός χαμός στο Αμβούργο, αφού Σαχτάρ Ντόνετσκ και Πόρτο πέτυχαν τρία γκολ, με την πορτογαλική ομάδα να έχει το προβάδισμα.

Σαχτάρ και Πόρτο για εφτά λεπτά έδωσαν ένα... φοβερό σόου, αφού μπήκαν τρία γκολ στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του Champions League. Η αρχή έγινε στο 8ο λεπτό με τον Γκαλένο να ανοίγει το σκορ για τους «δράκους». Πέντε λεπτά μετά ο Κέλσι ισοφάρισε για την ουκρανική ομάδα. Ωστόσο η Πόρτο δεν άφησε τη Σαχτάρ να πανηγυρίσει για πολύ, αφού ο Γκαλένο στο 15' έκανε και το 1-2.