Οπαδός της Σέφιλντ Γουέντσντεϊ έσκισε το εισιτήριό του μετά την ήττα της ομάδας του με 4-0 στο πρώτο ματς και τελικά κέρδισε 5-1

Sportal newsroom 15:25 - 19.05.2023 / Ανανεώθηκε: 16:12 - 14.08.2024

Ένας οπαδός της Σέφιλντ Γουέντσντεϊ απελπισμένος μετά την ήττα της ομάδας του με 4-0 στο πρώτο ματς έσκισε το εισιτήριό του και τελικά κέρδισε 5-1 και προκρίθηκε στον τελικό των playoffs της League One μέσω της διαδικασίας των πέναλτι.

Το αγγλικό ποδόσφαιρο δεν παύει να μας εντυπωσιάζει. Χθες (18/5) η Σέφιλντ Γουέντσντεϊ αντιμετώπιζε την Πιτέρμπορο για τη ρεβάνς των ημιτελικών των playoffs ανόδου στη Championship. Στο πρώτο αγώνα η Πιτέρμπορο είχε επικρατήσει με 4-0 και είχε πάρει πολύ μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό.

Ο πιο γρήγορος ποδοσφαιριστής της Premier League είναι 32 ετών και «κοντράρει» στα ίσα τον Γιουσέιν Μπολτ!
PREMIER LEAGUE

19:36 - 17.05.2023

Ο Κάιλ Γουόκερ, παρά τα 32 του χρόνια, αποτελεί τον πιο γρήγορο παίκτη της φετινής σεζόν στην Premier League και ο ίδιος αποκάλυψε το μυστικό πίσω από την ταχύτητα του.

Ένας οπαδός των «κουκουβαγιών» λοιπόν μετά από αυτή την ήττα, όντας απελπισμένος έσκισε το εισιτήριό του για τον δεύτερο αγώνα, πιστεύοντας ότι όλα έχουν τελειώσει. Παρόλα αυτά η ομάδα του τον διέψευσε.

Η Σέφιλντ έκανε ένα θαύμα και ισοφάρισε το σκορ του πρώτο αγώνα, αφού κέρδισε 5-1 στην παράταση. Το παιχνίδι κρίθηκε στα πέναλτι με την ομάδα του Χίλσμπορο να κερδίζει 5-3 και να παίρνει την πρόκριση στον τελικό του Wembley, όπου εκεί θα αντιμετωπίσει μία εκ των Μπάρνσλεϊ ή Μπόλτον. Μάλιστα το 4-0 που οδήγησε το ματς στην παράταση έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα.