Η Αταλάντα στην πρεμιέρα της ισοπέδωσε την Λέτσε (vids)

Sportal newsroom 21:34 - 19.08.2024 / Ανανεώθηκε: 21:39 - 19.08.2024

Η ομάδα του Γκασπερίνι πέρασε από την έδρα της Λέτσε με το εμφατικό 4-0.

Με πρωταγωνιστές του Ρετέγκι και Μπρεσιανίνι η Αταλάντα έδειξε από την πρεμιέρα τις διαθέσεις της για τη νέα Serie A.

Στην πρεμιέρα του ιταλικού πρωταθλήματος, η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι επιβλήθηκε εκτός έδρας με 4-0 της Λέτσε, με δύο γκολ από τον Μάρκο Μπρεσανίνι στο 35ο λεπτό και στο 66ο, αλλά και δύο του Ματέο Ρετέγκι.

Ο Αργεντινός είχε διπλασιάσει τα τέρματα της κατόχου του τίτλου του Europa League στο 45ο λεπτό, ενώ στο 57΄ έκανε το 3-0 από το σημείο του πέναλτι, πριν πάρει την σκυτάλη ο Μπρεσανίνι για το τελικό 4-0.

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!