Νικηφόρα πρεμιέρα με τριάρα η Γιουβέντους

Sportal newsroom 00:00 - 20.08.2024 / Ανανεώθηκε: 09:27 - 20.08.2024

Η Γιουβεντους νίκησε άνετα 3-0 την Κόμο.

Στο «ρετιρέ» του βαθμολογικού πίνακα της Serie A βρέθηκε η Γιουβέντους, με την ολοκλήρωση της πρεμιέρας της Serie A, μαζί με τις Βερόνα, Λάτσιο και Αταλάντα.

Η ομάδα του Τορίνο επικράτησε με 3-0 εντός έδρας της Κόμο, χάρη στα γκολ των Σαμουέλ Μπανγκούλα (23΄), Τίμοθι Γουεά (45+1΄) και Αντρέα Καμπιάζο (90+1΄). Ακυρώθηκε, μέσω VAR, γκολ του Ντούσαν Βλάχοβιτς, στο 47ο λεπτό.

Με... τρίποντο μπήκε στη νέα αγωνιστική περίοδο της Serie A νωρίτερα σήμερα (19/8) η Αταλάντα. Στην πρεμιέρα του ιταλικού πρωταθλήματος, η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι επιβλήθηκε εκτός έδρας με 4-0 της Λέτσε, χάρη σε δύο γκολ από τον Μάρκο Μπρεσανίνι στο 35ο λεπτό και στο 66ο, αλλά και δύο του Ματέο Ρετέγκι.

Ο Αργεντινός είχε διπλασιάσει τα τέρματα της κατόχου του τίτλου του Europa League στο 45ο λεπτό, ενώ στο 57΄ έκανε το 3-0 από το σημείο του πέναλτι... πριν... ξαναχτυπήσει ο Μπρεσανίνι.

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!