Ο Σέσκο «ντύθηκε» Ιωαννίδης: Τους πέρασε όλους και πέτυχε ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ! (vid)

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 23:01 - 09.09.2024 / Ανανεώθηκε: 23:02 - 09.09.2024

Ο Μπένιαμιν Σέσκο «μιμήθηκε» τον Φώτη Ιωαννίδη, πετυχαίνοντας ένα τρομερό γκολ στο Σλοβενία - Καζακστάν.

Η Σλοβενία υποδέχεται το Καζακστάν στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Nations League και κατάφερε να πάρει ένα ισχυρό προβάδισμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με τον Σέσκο να... αντιγράφει τον Φώτη Ιωαννίδη και να βάζει τη σφραγίδα του.

Στο 23ο λεπτό ο ίδιος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του κι εκτέλεσε υποδειγματικά, ενώ πέντε λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματά του.

Βλέποντας το πρώτο γκολ, σε πολλούς -αν όχι σε όλους- ήρθε στο μυαλό η ασύλληπτη ενέργεια του Φώτη Ιωαννίδη στο Λανς - Παναθηναϊκός, η οποία είχε την ίδια κατάληξη.

Ο Έλληνας φορ με μία απίθανη ατομική ενέργεια μείωσε σε 2-1 και κράτησε ζωντανό το «τριφύλλι», με την ανατροπή και πρόκριση να έρχεται μία εβδομάδα αργότερα στο ΟΑΚΑ.

Σιώπης και Κωνσταντέλιας υποψήφιοι για 11άδα - Ο Βασίλης Μοιρώτσος από το Δουβλίνο για το Ιρλανδία - Ελλάδα (vid)