Ο Τζίμας με τρομερή κίνηση φορ άνοιξε λογαριασμό στη νίκη της Νυρεμβέργης και στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε! (vid)

Sportal newsroom 16:36 - 14.09.2024 / Ανανεώθηκε: 16:38 - 14.09.2024

Ο Στέφανος Τζίμας σκόραρε στην εκτός έδρας νίκη της Νυρεμβέργης με την Ουλμ.

Ο Στέφανος Τζίμας πέτυχε το πρώτο του γκολ σ' επίσημο ματς με τη Νυρεμβέργη.

Ο 18χρονος φορ του ΠΑΟΚ, ο οποίος είναι δανεικός στη γερμανική ομάδα, που παίζει στη δεύτερη κατηγορία, μπήκε αλλαγή στο 58' στη θέση του Γκέλερ.

Η ομάδα του ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 στον εκτός έδρας αγώνα με την Ουλμ, για την πέμπτη αγωνιστική. Στο 64', λοιπόν, έκανε τρομερή ενέργεια φορ, δέχθηκε ωραία μπαλιά και με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 99' η Νυρεμβέργη πήρε το προβάδισμα με 2-1 και τελικά τη νίκη, αλλά στο 90'+10' ο Τζίμας αποβλήθηκε, διότι πέταξε τη μπάλα μακριά για καθυστέρηση!