Εύκολο απόγευμα για τον Ολυμπιακό Β' - «Τριάρα» για τον ΠΑΟΚ Β' στην Καρδίτσα

©intime

Δημήτρης Χούπης 17:11 - 03.02.2024 / Ανανεώθηκε: 10:09 - 14.08.2024

Ο Ολυμπιακός Β' είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Γιούχτα επικρατώντας με 3-1, ενώ άνετα πέρασε και ο ΠΑΟΚ Β' από την Καρδίτσα, νικώντας με 3-0 την Αναγέννηση.

Ο Ολυμπιακός Β'  είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Γιούχτα του οποίου επικράτησε με 3-1, παίρνοντας έτσι βαθμολογική «ανάσα». Ο Κωστούλας στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους «ερυθρολεύκους» και εφτά λεπτά μετά  Μπα από τα έντεκα βήματα έκανε δύο τα τέρματα του Ολυμπιακού Β'.

Ο Μπρίνιτς στο 53' τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα και ο Λώλης στο 81' διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ολυμπιακός Β: Παπαδούδης, Μπα (78′ Τσέλιος), Σγούρης, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μπρίνιτς (78′ Πινακάς), Κωστούλας, Κεϊτά (65′ Μαρίνος), Μουζακίτης (65′ Λιάτσος), Αργυρίου.

Γιούχτας: Πρινιωτάκης, Γελαδάρης (82′ Κίσσας), Λιποράσε (63′ Κορνιλάκης), Θεοδωράκης, Πολυχρόνης, Κόλα, Λώλης, Νοικοκυράκης (75′ Βρεττός), Μπουτσάκης (63′ Κωστανάσιος), Μπρους (63′ Τσίρης), Αλεξόπουλος.

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΟΚ Β'

Τη δεύτερη σερί νίκη στη Super League 2 πήρε ο ΠΑΟΚ Β', ο οποίος νίκησε την Αναγέννηση στην Καρδίτσας με 3-0.

Ο Κανίς άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Κανίς, ενώ το δεύτερο τέρμα για την ομάδα της Θεσσαλονίκης το έβαλε ο Σαποβάλοφ στο 82'. Ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90ο λεπτό.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σταμόπουλος (84′ Στασινόπουλος), Γκόλιας, Σκόνδρας, Παπαδάκος (67′ Αθανασιάδης), Σαλαμούρας (67′ Ζάγγος), Κοκκίνης (49′ λ.τ Κέρθι), Βερνάρδος (84′ Τομάσεβιτς), Μπούζας, Κονίλιο.

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης, Φίλων, Τασιούρας, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (66′ Μανωλιούδης), Σπυράκος (53′ Τσοπούρογλου), Γκούμας (80′ Πανίδης), Δαρέλας (80′ Τσίκος), Κανίς (80′ Σαποβάλοφ).